Login: Hasło:
   Zapamiętaj mnie w: Portal biznesowy.net
Zarejestruj  |  Zapomniałem hasła
Portal Biznesowy.net dla firm - INTERNET DLA BIZNESU!Trzynasta edycja Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego

Portal Biznesowy.net jest Patronem
  XIII edycji Dolnośląskiego Forum
Politycznego i Gospodarczego

 

24-26.11.2011 - Krzyżowa

 

„Dolny Śląsk na mapie Europy”

Trzynasta edycja Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego po raz kolejny skupi swoich gości w Krzyżowej. Spotkanie polityków, samorządowców i wszystkich zainteresowanych sprawami regionu odbywa się pod hasłem Dolny Śląsk na mapie Europy. Tegoroczna edycja, objęta patronatem Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku, skupi uwagę Dolnoślązaków na wyzwaniach i zadaniach Forum na rzecz skrócenia dystansu ekonomicznego dzielącego nas od czołowych krajów Europy.W dniach 24-26 listopada 2011, w Krzyżowej, odbędzie się XIII edycja Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego pod hasłem Dolny Śląsk na mapie Europy.

Wydarzenie, zawiązane w wyniku ruchu społecznego, aspiruje do uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości Dolnego Śląska. Inicjuje i rozwija dialog społeczny jako alternatywę do walki politycznej, wskazując wyzwania, których rozwiązanie będzie miało kluczowy wpływ na konkurencyjność Dolnego Śląska zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Organizatorem wydarzenia jest Dolnośląska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Samo Forum zostało zainicjowane w 1999 roku przez pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego prof. Jana Waszkiewicza i pierwszego w III RP Wojewodę Wrocławskiego Janisława Muszyńskiego. Do dnia dzisiejszego miało miejsce dwanaście edycji Forum w Krzyżowej: spotkania, podczas którego o losach regionu za każdym razem rozmawia ponad 700 uczestników - przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, politycy, naukowcy oraz organizacje pozarządowe.

Tegoroczne XIII Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze dotyczy wizji Dolnego Śląska na mapie Europy, gdzie zaprezentowany zostanie dorobek myśli strategicznej roli regionów w kształtowaniu Unii Europejskiej. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. prof. Witold Orłowski - Dyrektor Szkoły Biznes Politechniki Warszawskiej, prof. Georg Milbradt - TU Dresden, Markus Reichel - Prezydent Gospodarczego Stowarzyszenia Średniej Przedsiębiorczości (MIT) na Land Saksonia, Lidia Geringer dʼOedenberg - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Herbert Wirth - Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Serhij Tereszko - Kancelaria Premiera Ukrainy, Henning Heidemanns - Sekretarz Stanu wMinisterstwie Gospodarki i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Branderburgia i wielu innych znamienitych gości.

XIII edycja Forum w Krzyżowej bezpośrednio nawiązuje do dwóch wydarzeń: zainicjowanej w 2009 roku dyskusji na temat przyszłości Europy i ogłoszenia Manifestu Europa Quo Vadis?, a także przejęcia przez Polskę w 2011 roku przewodnictwa w Unii Europejskiej. Tematyka spotkania doskonale współgra z misją Fundacji, która w swoich działaniach ma na celu realizację wzorcowych programów przyczyniających się do rozwiązania problemów rozwoju regionalnego w sferach takich, jak: społeczna, naukowa czy ekonomiczna.

Więcej informacji: http://www.forum.pl

 

Polecamy!


Popularne frazy
Statystyki Portalu
  • Oczekujące prezentacje: 49
  • Kategorie główne: 15
  • Podkategorie: 268
Firmy wg. PageRank