Login: Hasło:
   Zapamiętaj mnie w: Portal biznesowy.net
Zarejestruj  |  Zapomniałem hasła

 

Portal Biznesowy.net był Patronem
14 Konferencji Project Management
- Innowacje siłą rozwoju UE

http://www.innowacje2010.pl/

 XIV Międzynarodowa Konferencja PM Rzeszów’2010
Uznanie i gratulacje dla organizatorówBlisko 500 osób, w tym wielu znakomitych gości z całej Polski i z zagranicy, wzięło udział w XIV Międzynarodowej Konferencji PM, która obradowała w dniach 7-9 listopada br. w Rzeszowie pod hasłem; „Innowacje siłą rozwoju Unii Europejskiej”. Uroczystego otwarcia Konferencji dokonał Waldemar Pawlak - Wicepremier i Minister Gospodarki.

W inauguracji imprezy uczestniczyli także:

- Jan Bury – wiceminister Skarbu Państwa,
- Mirosław Karapyta  – Wojewoda Podkarpacki,
- Tadeusz Ferenc – Prezydent Rzeszowa,
- Adam Góral – Prezes ASSECO S.A., firmy o zasięgu globalnym,
- Marek Darecki – prezes WSK Rzeszów, prezes Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i prezes Pratt&Whithey Poland

oraz przedstawiciele ponad 50. firm i instytucji patronujących Konferencji.

- Wybór tematyki  XIV Konferencji PM był  wyjściem  naprzeciw potrzebom wielu firm, instytucji i organizacji – wyjaśnia Stanisław Sroka, prezes Stowarzyszenia Project Management Polska. - Również miejsce Konferencji nie było przypadkowe. Rzeszów, w swojej strategii, przyjął innowacje jako najważniejszy czynnik rozwoju; na Podkarpaciu mieści się  najbardziej innowacyjny klaster przedsiębiorstw produkujących dla Lotnictwa: Dolina Lotnicza oraz liczne  innowacyjne firmy funkcjonujące w innych branżach jak samochodowej, energetycznej i IT.

Organizatorzy gościli wyjątkowo interesujących uczestników paneli reprezentujących najważniejsze środowiska związane z innowacjami, ich zarządzaniem i finansowaniem. Tegoroczny program opierał się o 6 paneli dyskusyjnych:

1. Innowacyjny kluster Dolina Lotnicza. Jak wykorzystać najlepsze praktyki firm Doliny Lotniczej w innych obszarach gospodarki ?

2. Istota innowacji, najnowsze  trendy w dziedzinie innowacji. Jak skutecznie przekształcić innowacje w zyskowny biznes.

3. Wsparcie dla projektów innowacyjnych –gdzie szukać i jak korzystać ze wsparcia unijnego.

4. Praktycy przekazują doświadczenia. Jak budować przewagę konkurencyjną bazującą na innowacjach.

5. Innowacje w dziedzinie Project Management. Innowacyjne metody i techniki   w zarządzaniu projektami.

6. Rola Project managera w projektach innowacyjnych. Jak dobierać i przygotowywać menedżerów do kierowania projektami innowacyjnymi.

Większość spośród sześciu paneli dyskusyjnych  oceniono bardzo wysoko pod względem merytorycznym, a burzliwe dyskusje  po  ich zakończeniu przeniosły się z sali obrad do kuluarów.

Z ogromnym zainteresowaniem uczestnicy obrad wysłuchali wykładu prof. Charlesa W. Wessnera, wykładowcy National Academy, Dyrektora Programu Technologii, Innowacji i Przedsiębiorczości, doradcy międzynarodowych organizacji i Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobiła Gala Dinner, którą zorganizowano w hangarze Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Zarówno wystrój hali, jak i program artystyczny, nie pozwoliły ani na chwilę gościom zapomnieć, że przebywają w regionie o ogromnych tradycjach i perspektywie rozwoju przemysłu lotniczego.

Podczas uroczystej Gali, już po raz czwarty, wręczono nagrodę Polish Project Excellence Award. Zdobyła ją rzeszowska firma BEST Construction za projekt obejmujący realizację, w systemie generalnego wykonawstwa, budynku  Centrum Edukacji Międzynarodowej  w Kielnarowej koło Rzeszowa.
Finalistami  PPEA 2010 zostali również: Euro Bank S.A. i  PTK Centertel.
Organizowany z inicjatywy  Stowarzyszenia Project Management Polska konkurs Polish Project Exellence Award propaguje  najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami. Jego celem jest promowanie najlepszych polskich projektów oraz kompetencji realizujących je firm.

Konferencję, tradycyjnie już, poprzedziły warsztaty Young Crew, które odbyły się w dniach 6-7 listopada br. w Łańcucie. Ich uczestnicy, osoby od niedawna w środowisku projektowym, absolwenci i studenci wyższych uczelni ( łącznie ok. 60 osób), mieli możliwość kontaktu z profesjonalistami  oraz z praktykami z zakresu zarządzania projektami, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami nabytymi w ciągu wielu lat pracy.

Już podczas Konferencji, a także tuż po jej zakończeniu, jej organizatorzy zebrali wiele pochwał i gratulacji.
„Gratuluję rozmachu imprezy i profesjonalnej organizacji oraz ciekawego panelu, któremu pan przewodniczył” napisał w mailu do prezesa S. Sroki pan Wojciech Gorzeń , Director Simon-Kucher&Partners Sp. z o.o.

Szanowny Pan
Stanisław Sroka
Prezes SPMP
„ W imieniu własnym oraz prof. Tadeusza Pomianka, Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, serdecznie dziękuję za umożliwienie nam i naszym studentom współpracy w ramach 14. Konferencji PM.
Konferencja była wspaniała i niepowtarzalna, wiele skorzystaliśmy i nauczyliśmy się, za co bardzo dziękujemy. Gratulujemy Panu pomysłu, determinacji oraz europejskiego poziomu merytorycznego w tak trudnym i wymagającym obszarze innowacyjności. Liczymy na dalszą współpracę w ramach przyszłych konferencji PM i nie tylko oraz w innych obszarach transferu innowacji”

Władysław Czajka i dr Marta Czyżewska  
Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Konferencje organizowane co roku przez Stowarzyszenie Project Management Polska to wydarzenia wyjątkowe, które wyznaczają najnowsze trendy w obszarze metod i narzędzi Project Management. Już teraz zapraszamy na kolejną 15. edycję konferencji, a szczegóły z pewnością pojawią się na stronie www.spmp.org.pl


Komitet Organizacyjny,
Stowarzyszenie Project Management Polska
Grupa A05 Sp. z o.o.

Polecamy!


Popularne frazy
Statystyki Portalu
  • Oczekujące prezentacje: 49
  • Kategorie główne: 15
  • Podkategorie: 268
Firmy wg. PageRank