Login: Hasło:
   Zapamiętaj mnie w: Portal biznesowy.net
Zarejestruj  |  Zapomniałem hasła

Ogólnodostępne szanse rozwoju


Jeszcze 10 lat słowo rozwój w odniesieniu do młodej osoby  w wieku pomiędzy 25-35 lat odnosił się przeważnie do studiów podyplomowych, kursów językowych oraz komputerowych ewentualnie kursu prawa jazdy. Szerszy kąt postrzegania samorozwoju lub rozwoju własnej przedsiębiorczości zwykle był uzależniony od posiadanych środków finansowych. Otwarcie własnej firmy wiązało się z potrzebą posiadania dużej ilości środków finansowych oraz borykania się wszechobecną rozwijającą się biurokracją. Przeszkody skutecznie hamujące rozwój małego biznesu.

Jak otworzyć swoją własną firmę?
Z odpowiedzią na to pytanie można się skutecznie zmierzyć dopiero od kilku lat kiedy świadomość dostępności unijnych środków wzrosła do tego stopnia, że bardzo wielu ludzi co raz chętniej przystępuje do grona biznesmenów. Szeroka paleta programów unijnych dla promowania różnego rodzaju działań aktywizujących młodych przedsiębiorców od kilku dobrych lat powoduje wyraźny przyrost nowo powstałych firm.

Medialność dotacji
Analizując różnego rodzaju materiały traktujące na temat dotacji unijnych nie sposób nie zwrócić uwagi na ilość wszelkiego rodzaju firm i instytucji, które zajmują się tego typu tematyką.

Doradzając oraz nakierowując na prawidłowe działania, które mają na celu pozyskanie oraz prawidłowe wydanie środków finansowych. Nie należy przy tym zapominać, że wybierając ludzi, którzy będą nam pomagać warto wcześniej sprawdzić ich profesjonalizm poprzez zbadanie opinii na ich temat. Można tego dokonać wypytując pośrod znajomych bądź przeglądając różnego rodzaju fora internetowe. Warto poświęcić na tą aktywnośc trochę czasu, ponieważ od tego kogo wybierzemy do pomocy będzie zależeć przyszłość przedsięwzięcia, którego się podejmujemy.

Unijne pieniądze to nie nagroda
Unijna polityka została zaplanowana w taki sposób aby pieniądze, które są przeznaczane na różnego rodzaju fundusze mogły dynamizować rozwój przedsiębiorczości w nowo przyłączonych krajach oraz zmniejszać różnice jakie wciąż istnieją pomiędzy krajami środkowej i zachodniej Europy. Jednak jak się okazuje dosyć wyraźne jest przekonanie wśród Polaków, że pieniądze jakie możemy uzyskać z funduszy unijnych to pewnego rodzaju dochód, jakaś nagroda, którą dostajemy w nagrodę za zmagania z urzędnikami.

Należy wyraźnie zaznaczyć i uczulić na ten fakt każdego kto poważnie myśli o swoim biznesie, że takie pieniądze mają być swego rodzaju narzędziem pozwalającym osiągać cele, które sobie wyznaczyliśmy. Przekonanie o tym, że otrzymało się rybę a nie wędkę jest absolutnie błędne i w bardzo krótkim czasie doprowadzi do klęski naszego pomysłu. Dodatkowo smucący jest fakt, że zdarzanie się tego typu sytuacji jest bezpośrednim powodem tego, że wielu naprawdę przedsiębiorczych i pracowitych osób nie otrzyma pieniędzy, które mogliby dobrze spożytkować.

Ta 'rzeka' ma swój koniec
Pieniądze jakie Unia kieruje do Polski i innych nowo przyłączonych krajów mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę. Tą cechę można bardzo obrazowo przyrównać do źródełka, które kiedyś wyschnie. Dokładnie tak samo jest z środkami unijnymi. Każdy kto pragnie budować od podstaw swoją firmę i jest w posiadaniu biznes planu lub wie kto mógłby mu pomóc w jego napisaniu powinien działać szybko. Najbliższe lata będą okresem w którym szansę otrzymają nie tylko ci których możemy okreslić mianem osób przedsiębiorczych, ale przedewszystkim ci których możemy okreslić mianem osób zdecydowanych na podjęcie się ciężkiej pracy na rzecz rozwoju swojej firmy.
Jak się okazuje jest wielu ludzi, którzy dużo i często mówią o tym, że chcieliby rozpocząć coś swojego, ale brak odwagi, zdecydowania i okreslonego charakteru powodują, że ich talenty czy umiejętności nie przekładają się na zarabianie pieniędzy. Bo nie zapominajmy, że każda firma jaką chcemy założyć musi spełniać najbardziej fundamentalny warunek. Musi zarabiać pieniądze i przynosić dochody, które w początkowym okresie jej istnienia pozwolą przynajmniej na zwracanie się kosztów jej prowadzenia. Bez tego, żaden biznes nie przetrwa na rynku choćby roku.

Własna firma nie dla każdego
Ludzi możemy w bardzo prosty, wręcz można powiedzieć zwyczajny sposób podzielić na tych, którzy mają talenty i predyspozycje przedsiębiorcze oraz tych, którzy nie radzą sobie z zarządzaniem własnym prywatnym portfelem. Co z resztą bardzo szybko dyskwalifikuje ich jako przysżłych włascicieli dobrze prosperujących firm.
Prowadzeniu firmy można przyporządkować z pewnością wiele plusów i munusów. Jednak bez cienia wątpliwości należy uznać prawdziwość stwierdzenia, że otwarcie i zarządzanie własnym biznesem daje dużą niezależność oraz pewien komfort psychiczny. Komfort, który jest spowodowany głównie brakiem osoby, która nakreśla nam działania jakich mamy się podjąć.

Samodzielnie możemy podejmować decyzje, których konsekwencje w przyszłości staną się owocami bądź ich brakiem. I tylko od naszych przemyślanych działań zależy czy będziemy cieszyć się korzyściami czy będziemy borykać się z problemami.

 

Publikacja artykułu dzięki współpracy z Portalem Kojotybiznesu.pl
(zobacz dział: Nasi Partnerzy)

Polecamy!


Popularne frazy
Statystyki Portalu
  • Oczekujące prezentacje: 49
  • Kategorie główne: 15
  • Podkategorie: 268
Firmy wg. PageRank